Glock 17
📉 -7%Pistolet Glock 17 GEN 6 kal. 9x19mm
Glock
17
Szczegółowy opis oferty
Pistolet Glock 17 GEN 6 kal. 9x19mm
Pistolet Glock 17 GEN 6 kal. 9x19mm – Nowa Generacja Legendy
Pistolet Glock 17 GEN 6 OR kal. 9x19mm to najnowsza odsłona kultowego modelu, który od lat cieszy się uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i entuzjastów strzelectwa sportowego. Szósta generacja została zaprojektowana z myślą o jeszcze większej niezawodności, ergonomii oraz kompatybilności z nowoczesnymi akcesoriami optycznymi.
Zaawansowana technologia i bezpieczeństwo
Glock 17 GEN 6 OR został wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. System Safe Action obecny jest również w tej odsłonie pistoletu, minimalizując ryzyko przypadkowego wystrzału. Nowa generacja to także poprawione mechanizmy spustowe oraz wzmocniona konstrukcja zamka, co przekłada się na jeszcze większą trwałość i precyzję strzałów.
Komfort użytkowania i personalizacja
Szósta generacja Glocka 17 została zaprojektowana z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników. Chwyt pistoletu posiada wymienne nakładki, które pozwalają dopasować broń do wielkości dłoni. Nowe teksturowanie (RTF6) składające się z dwóch faktur zapewnia pewny uchwyt nawet w trudnych warunkach. Dodatkowo dba o to zintegrowana półeczka wraz przedłużonym bobrzym ogonem.
Zastosowanie – wszechstronność w każdej sytuacji
Pistolet Glock 17 GEN 6 OR kal. 9x19mm to doskonały wybór zarówno dla służb mundurowych, jak i osób cywilnych poszukujących niezawodnej broni do samoobrony, sportu czy rekreacji. To coś co pozostało niezmienne w tej konstrukcji. Dodatkowo każda jednostka z pod szyldu GEN6 jest przygotowana pod montaż optyki.
Pozostałe zmiany względem poprzedniej generacji:
Płaski język spustowy: Każdy pistolet Gen6 jest standardowo wyposażony w spust z płaską powierzchnią, zapewniającą stałe ułożenie palca i stałą siłę nacisku. Spust zachowuje system Safe Action® zapewniający bezkompromisowe bezpieczeństwo i niezawodność.
Frezy w zamku: Wcięcia w zamku są głębiej osadzone, aby powierzchnia styku była bardziej wyczuwalna podczas manipulacji zamkiem. Pozwala nam to na lepszą kontrolę podczas operacji w rękawiczkach lub z mokrymi dłońmi.
Osłona zrzutu zamka: Ten element również uległ powiększeniu. Ma to na celu uniknięcie sytuacji w których operator nieumyślnie zrzuca zamek bądź uniemożliwa mu na zostanie w tylnym położeniu.
Zmodyfikowany kabłąk: Wcięcie w kabłąku znajdujące się przy chwycie pistoletowym. Niezależnie od rozmiaru chwytu pozwoli to na umiejscowienie ręki wyżej, tym samym dając nam pewniejszych chwyt.
Koniec z MOS'EM (MODULAR OPTIC SYSTEM)
Generacja 6 stawia na polimerowe wkładki które mają za zadanie wypozycjonować optykę, natomiast śruby będą wkręcane bezpośrednio w zamek. To rozwiązanie nie podwyższa optyki i łatwiej dzięki niemu jest uzyskać co-witness z przyrządami celowniczymi.
Specyfikacja techniczna
- Model: Glock 17 MOS (Gen 5)
- Kaliber: 9×19 mm Luger (Parabellum)
- Pojemność magazynka: 17+1 naboi
- Długość lufy: 114,3 mm (4.5")
- Wymiary: 201,9 × 34,0 × 138,9 mm (D×S×W)
- Waga (bez amunicji): 705,9 g (24.9 oz) z pustym magazynkiem
- Mechanizm działania: krótki odrzut lufy, zamek ryglowany
- Mechanizm spustowy: bijnikowy mechanizm spustowy
- Zabezpieczenia: Safe Action (zabezpieczenie języka spustowego, zabezpieczenie iglicy, zabezpieczenie przed upadkiem)
- Szkielet: polimerowy
- Wykończenie zamka: powłoka nDLC
Opis konstrukcji
Glock 17 to pełnowymiarowy pistolet samopowtarzalny z polimerowym szkieletem, zaprojektowany jako konstrukcja służbowa o wysokiej pojemności magazynka w relacji do masy broni. Zastosowano układ ryglowania z krótkim odrzutem lufy oraz bijnikowy mechanizm spustowy, a obsługa zabezpieczeń realizowana jest wewnętrznie przez system Safe Action bez zewnętrznego przełącznika.
Cechy wyróżniające wersji Glock 17 MOS Gen 5
- MOS (Modular Optic System): fabryczne przygotowanie zamka do montażu kolimatora, ukierunkowane na szybkie celowanie w zastosowaniach służbowych i sportowych.
- Lufa Glock Marksman Barrel (GMB): rozwiązanie generacji 5 nastawione na poprawę celności.
- Obustronna dźwignia zrzutu zamka: ułatwia obsługę strzelcom prawo- i leworęcznym.
- Poszerzone gniazdo magazynka: przyspiesza i ułatwia wymiany magazynka.
- Brak wyprofilowań na palce (Gen 5): bardziej uniwersalny chwyt dla różnych rozmiarów dłoni.
- Ząbkowania z przodu i z tyłu zamka: pewniejsze przeładowanie i manipulacje w trudniejszych warunkach.
- Powłoka nDLC: podwyższona odporność na korozję i zużycie eksploatacyjne.
- Szyna montażowa: możliwość instalacji akcesoriów (np. latarki) na szkielecie.
Historia i rodowód
Konstrukcja Glocka powstała w Austrii i została zaprojektowana przez Gastona Glocka (1929–2023). W 1982 roku pistolet przyjęto do służby wojskowej i policyjnej w Austrii jako P80, po czym trafił na rynek cywilny jako Glock 17. Linia Glock stała się pierwszą komercyjnie udaną rodziną pistoletów z polimerowym szkieletem, przełamując początkowy opór wobec „plastikowej” konstrukcji.
Konkurencja rynkowa
W segmencie pełnowymiarowych pistoletów samopowtarzalnych 9×19 mm z możliwością montażu optyki (klasa służbowo-sportowa) Glock 17 MOS jest najczęściej zestawiany z konstrukcjami takimi jak SIG Sauer P320, CZ P-10 F, Walther PPQ oraz Smith & Wesson M&P9, które oferują zbliżone przeznaczenie i pojemność magazynka oraz warianty przygotowane pod kolimator.
Zastosowanie
Pistolety Glock są szeroko wykorzystywane przez formacje wojskowe i policyjne oraz agencje bezpieczeństwa w wielu krajach. Wersja Glock 17 MOS Gen 5 jest stosowana jako broń służbowa i sportowa, a dzięki przygotowaniu pod kolimator oraz szynie akcesoryjnej sprawdza się również w konfiguracjach nastawionych na szybkie celowanie i pracę z oświetleniem taktycznym.
Porównaj z ofertami używanymi i innymi sklepami
Zobacz podobne oferty używane od prywatnych sprzedawców lub porównaj ceny w innych sklepach
Alternatywy w podobnej cenie z innych sklepów
Podobne pistolety w zakresie ±10% ceny
Powyższe porównanie ma charakter informacyjny. Oferty używane wymagają indywidualnej weryfikacji stanu technicznego. Ceny i dostępność produktów mogą ulec zmianie.
Dane techniczne
Rodzaj zapłonu
Centralny zapłon
Stan
Nowy
Informacje o produkcie
Pozostałe oferty Glock 17
Sprzedawca
Strefa Celu
Dostępne w sklepie strefacelu.pl
Dodano 22 stycznia 2026
Cena
3550,00 zł
Dostępny
Sprawdzono: 26 sierpnia 2026
Sklep zweryfikowany. Dane oferty są automatycznie aktualizowane ze strony sklepu. Pamiętaj o wymaganiach prawnych dotyczących obrotu bronią.
Pozostałe oferty Glock 17
Sprzedawca
Strefa Celu
Dostępne w sklepie strefacelu.pl
Dodano 22 stycznia 2026
Wysyłanie wiadomości...
Proszę czekać
Wiadomość wysłana!
Twoja wiadomość została dostarczona do sprzedającego
Co dalej?
- Sprzedający otrzyma powiadomienie o Twojej wiadomości
- Odpowiedź otrzymasz na Wiadomości w Moim koncie
- Możesz także otrzymać email gdy sprzedający odpowie
Poznaj nasze szkolenia strzeleckie
Rozwijaj swoje umiejętności z profesjonalnymi kursami online prowadzonymi przez ekspertów!
Wyślij wiadomość
Glock 17
3550,00 zł